Prawa Dziecka

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

W 1989 roku uznano, że dzieci ze względu na swoją niedojrzałość psychiczną i fizyczną potrzebują specjalnego traktowania i troski, potrzebują wobec tego „własnego dokumentu” określającego ich prawa – tak powstała Konwencja o prawach dziecka.

Nasze przedszkolaki miały okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Rozmawialiśmy o prawach a także i bowiązkach każdego dziecka , obejrzeliśmy film edukacyjny „Prawa i obowiązki każdego przedszkolaka „.

Zatem śmiało możemy powiedzieć – Nasze przedszkolaki znają swoje prawa i obowiązki !!!

Oto krótka fotorelacja.